Utställningsresultat 2021

Hjälp oss hålla sidan uppdaterad!!
Skicka gärna resultat och bilder till info.petitklubben@gmail.com så lägger vi upp det så fort vi kan.
Vi lägger även in resultat för svenskägda hundar som erhållit någon utmärkelse på utländsk utställning om man själv skickar in det och samtidigt har koll på eventuellt övriga svenska hundars resultat.

 

SBAK N-Ö Kungsör 25/9

Domare: Bo Paulsson

VÄNTANS TURSAMMA TUVA

CK – 1 BTKL – BIR

SOLETRADER CARAMELLO

CK – 2 BTKL

VILAUDDENS FREJA

CK – 3 BTKL

VÄNTANS XCLUSIVA

CK – 4 BTKL -BIS-2-JUNIOR

PAIN-RICHE’S TIC TAC

CK – 1 BHKL – CERT – BIM

PAIN-RICHE’S SHARDON

CK – 2 BHKL

LÖVHÖGENS RAPPO

CK – 3 BHKL – R-CERT

SKK INT Sandviken !8/9

Domare: Finnich G Pedersen

LÖVHÖGENS QVINTOS

CK – 1 BHKL – CERT- CACIB Prel – BIR

SKK NORDIC Vänersborg 17/9

Domare: Ulf Wall

VÄNTANS TURSAMMA TUVA T

CK – 1 BTKL – NORDIC CERT– BIR

GOLD-QUEENS HH HOT’N SWEET

CK – 2 BTKL –CERT- R-NORDIC

EBOURIFFE BRIGHT SERENDIPITY

CK – 3 BTKL

VÄNTANS XCLUSIVA

CK – 4 BTKL – R-CERT

ROCKTROLLENS LILLE DUMLE

CK – 1 BHKL – CERT – NORDIC CERT– BIM

SE32449/2017 EBOURIFFE CUSTOMMADE

CK – 2 BHKL –R- CERT- R-NORDIC

VÄNTANS VILLIGA VILMER

CK – 3 BHKL

SKK NORDIC Gimo 12/9

Domare: Marie Gardolin

VÄNTANS TURSAMMA TUVA

CK – 1 BTKL – NORDIC CERT– BIR

SKK INT Leksand 5/9

Domare: Sonny Ström

VÄNTANS TURSAMMA TUVA

CK – 1 BTKL – CERT- CACIB Prel – BIR

PETITBAS HAPPY NEW YEAR HONEY

CK – 2 BTKL –R-CERT- R-CACIB

SKK NORDIC Visby 29/8

Domare: Kurt Nilsson

BÖJENTAN’S BECKY

CK – 1 BTKL – CERT-NORDIC CERT– BIR

SKK Nat Visby 28/8

Domare: Mats Jonsson

BÖJENTAN’S BECKY

CK – 1 BTKL – BIR

SBAK Öst Värnamo 28/8

Domare: Mette Aunsberg, DK

SOLETRADER CARAMELLO

CK – 1 BTKL – BIR – BIS-4

PAIN-RICHE’S UNICUE

CK – 2 BTKL – CERT – BIM JAKTKLASS

SURROUND GLORIA

CK – 3 BTKL – BIM JUNIOR

VÄNTANS TURSAMMA TUVA

CK – 4 BTKL – R-CERT

AROUND IS DA SHIT

CK – 1 BHKL – CERT – BIM – BIR & BIS-1 JAKTKLASS – NY SE UCH

PAIN-RICHE’S TIC TAC

CK – 2 BHKL – R-CERT

AROUND HAPPY HOUR

CK – 3 BHKL

AROUND KEEPING IN TOUCH

CK – 4 BHKL – BIR JUNIOR

KENNEL USTORPABYN

HP BÄSTA UPPFÖDARE

SKK INT Ljungskile 23/8

Domare: Benny Blidh von Schedvin

AROUND HAPPY HOUR

CK – 1 BHKL  – CACIB – BIR

AROUND KEEPING IN TOUCH

CK – 2 BHKL

VÄNTANS TURSAMMA TUVA

CK – 1 BTKL – CERT – CACIB – BIM

SKK NORDIC Ljungskile 22/8

Domare: Åke Cronander

AROUND KEEPING IN TOUCH

CK – 1 BHKL  – NORDIC CERT  –  BIR

AROUND HAPPY HOUR

CK – 2 BHKL  – R-NORDIC CERT

AROUND GREAT GRACE

CK – 1 BTKL – CERT– NORDIC CERT – BIM

SBAK Väst Tånga Hed 21/8

Domare: Theres Johansson

VÄNTANS QÄRA QÄRSTIN

CK – 1 BTKL – BIR – BIS-1

EBOURIFFE BRIGHT SERENDIPITY

CK – 2 BTKL

VÄNTANS TURSAMMA TUVA

CK – 3 BTKL – CERT – BIR & BIS-2 JAKTKLASS

SOLETRADER CARAMELLO

CK – 4 BTKL

PETITBAS HAPPY NEW YEAR HONEY

CK – OPLAC BTKL – R-CERT

EBOURIFFE BILLIE BLUSH

CK – OPLAC BTKL – HP & BIS-1 AVELSKLASS

DIANAGÅRDENS ICA

EXC – 1 VETKL – BIS VETERAN

AROUND IS DA SHIT

CK – 1 BHKL – CERT – BIM

EBOURIFFE CUSTOMMADE

CK – 2 BHKL – R-CERT

AROUND KEEPING IN TOUCH

CK – 3 BHKL

SURROUND HIT

CK – 4 BHKL

AROUND HAPPY HOUR

CK – OPLAC BHKL

KENNEL EBOURIFFE

HP & BIS UPPFÖDARE

SKK Exteriörbedömning Forshaga 15/8

Domare: Eva Nielsen

GOLD-QUEENS KLARA KAHLUA

VG

SBAK N-Ö Roma Kloster 3/7

Domare: Arvid Göransson

MÖRKA SKOGS DONNA QUARNSTRÖM

CK – 1 BTKL – CERT– BIR – Ny SE JCH

KÄRRÅSENS WALTER

CK – 1 BHKL- CERT- BIM

PETITBAS HAPPY NEW YEAR HADDOC

CK – 2 BHKL

DKK INT Vejen Danmark 20/6

Domare: Toke Larsen, DK

AROUND KEEPING THE DREAM ALIVE

CK – 1 BTKL – JUNIORCERT – CERT – BIM Kval Crufts

AROUND ZMILE FOR AWHILE

CK – 2 BHKL – CERT – R-CACIB Ny SE UCH o DK UCH

DKK INT Vejen Danmark 19/6

Domare: Christian Jouanchicot Fr

AROUND INSTANT CRUSH

CK – 1 BTKL – CERT – CACIB – BIR   Ny DK UCH

AROUND ZMILE FOR AWHILE

CK – 2 BHKL – CERT – R-CACIB

 

DKK Nordic Vejen Danmark 18/6

Domare: Nils-Åke Bogren

AROUND ZMILE FOR AWHILE

CK – 1 BHKL – CERT – NORDIC CERT – BIR – BIG-3

AROUND INSTANT CRUSH

CK – 1 BTKL – CERT – NORDIC CERT – BIM

SKK Exteriörbedömning Forshaga 13/5

Domare: Annika Ulltveit-Moe

GOLD-QUEENS KLARA KAHLUA

VG

SBAK Exteriörbedömning Broby 9/5

Domare: Liz-Beth Liljeqvist

AROUND KEEPING IN TOUCH

CK- EX

MÖRKA SKOGS FRASSE SVANTESSON

VG

MÖRKA SKOGS TURE QUARNSTRÖM

EX

NY SE JCH

AROUND IS DA SHIT

CK

OLGA

VG

MÖRKA SKOGS MIA SVANTESSON

EX

ALLARP HEDENS NINJA

EX

PAIN-RICHE’S TIN TIN

CK

AROUND FRENCH VANILLA

VG

SKK Exteriörbedömning Önnestad 17/4

Domare: Marie Gadolin

PAIN-RICHE’S TIN TIN

G

SKK Exteriörbedömning Ronneby 11/4

Domare: Bengt-Åke Bogren

MÖRKA SKOGS SIGVARD QUARNSTRÖM

VG

NY SE JCH

SKK Exteriörbedömning Öjebyn 28/3

Domare: Kurt Nilsson

ISMANS GÖTE

G

ORRIGÅRDEN VEGA

VG

SKK Exteriörbedömning Lenhovda 28/3

Domare: Martin Johansson

MÖRKA SKOGS ENZO QUARNSTRÖM

VG

NY SE JCH

KÄRRÅSENS VINNIE JONES

VG

NY SE JCH

SKK Exteriörbedömning Lysekil 13/2

Domare: Liz-Beth Liljeqvist

AROUND EXTRA EXTRA

CK

NY SE JCH

AROUND SURPRISE SURPRISE

EX

NY SE JCH

AROUND GREAT GRACE

EX

NY SE JCH