2017

1:a Hedarnas Zenta – Äg. Kjell Skoog
2:a Around Quite Special – Äg. Kennel Around och Paul Liderud
3:a Around halleluja Moment – Äg. Mona Edén
4:a Around Special Effects – Äg. Bo & Maud Ehlin
5:a Smebäckens Tillie Tee Tee – Äg. Eje Fridh

2016
1:a Smebäckens Tillie Tee Tee 1:a pris 72 p – äg. Eje Fridh
2:a Sköneviks Nova 2:a pris 58 p – äg. David Fransson
3:a Rocktrollens Lille Bubbel 2:a pris 57 p – äg. Carina Tihane
4:a Hedarnas Zenta 3: de pris 51 p – äg. Kjell Skoog
5:a Lövhögens Leo 0:a – äg. Rosita Berg

2015
1:a Hedarnas Zenta 1:a pris 75 p HP – äg. Kjell Skoog
2:a Good Choise Ytliga Yllet 1:a pris 72 p – äg. Roy Nilsson
3:a Marskärs Petit Gördiz 1:a pris 71 p – äg. Leif Pettersson
4:a Zalazar Murphy’s Pride 2:a pris 50 p – äg. Eva Berg
5:a Around Snack Attack 3:a 59 p – äg. Håkan Samevik


2014
1:a Rocktrollens Lille Ante HP 42 poäng
äg. Carina Tihane & Bengt Melin

2:a Vallebos Bästa 42 poäng
äg. Henrik Johnsson

3:a Hedarnas Zenta 42 poäng
äg. Kjell Skoog

4:a Around Pale Ale 42 poäng
äg. Jack Junel

5:a Kulleröds Nero 40 poäng
äg. Stefan Kemle

6:a Good Choise Yrvädret Yrsa 27 poäng
äg. Jonas Forsberg


2013
 


2012
 


2011
1:a Kulleröds Peggy – äg. Bengt Emilsson 1:a pris 42 ep HP
2:a Around Fab Five – äg. Stefan Lund 1:a pris 42 ep HP
3:a Häggedrågens Agnes – äg. Anders Gunnarsson 2:a pris 37 ep
4:a Around Jar of Jam – äg. Markku Viitanen 2:a pris 35 ep
5:a Around Kellog´s Special K – äg. Håkan Samevik 3:e pris 25 ep
6:a Dianagårdens Doris – äg. Susanne Nilsson 0:a pris 10 ep

 


2010
1:a Kulleröds Peggy – äg. Bengt Emilsson
2:a Väntans Impulsiva Imp – äg. Robert Elmsén
3:a Around Fab Five – äg. Stefan Lund
4:a Stjärnamos Petit Carmen – äg. Börje Blomgren
5:a Häggedrågens Patron – äg. Ulrika Karlsson
6:a Dianagårdens Doris – äg. Susanne Nilsson

Grattis till vinnande ekipage för andra året i rad Kulleröds Peggy med ägare Bengt Emilsson!


2009
1:a Kulleröds Peggy 1:a pris 42 poäng – äg. Bengt Emilsson
2:a Around Fab Five 1:a med 42 poäng – äg. Stefan Lund
3:a Dianagårdens Doris 1:a med 37 poäng – äg. Susanne Nilsson
4:a Smålandsskogens Honey 1:a med 37 poäng – äg. Marie Berglind
5:a Våryrans Ruff 2:a med 27 poäng – äg. Jan Karlsson
6:a Smebäckens Qarisma 2:a med 22 poäng – äg. Git Lindberg

Grattis till vinnande ekipage Kulleröds Peggy med ägare Bengt Emilsson, domare var Yngve Gustavsson!!