Petit-SM Drev

2018

1:a Ismans Alfred
Äg. Martti Tuikka

2:a Ismans Assar
Äg Adolfsson, Hans

3:a Käråsens Greisen
Äg Nilsson Göran

4:a Mörka Skogs Kyrre Caspersson
Äg Bråtveit Tarjei

5:a Kärråsens Leidy
Äg Wodstrup Nicklas

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Ismans Alfred


2017

Ismans Alfred
Äg. Martti Tuikka

Wildeers Härliga Harry
Äg. David Fransson

Ismans Alizza
Äg. Anders Freyschuss

Around Very Lovely
Äg. Mikael Mårtensson

Gold-Queens Äkta Zuprema
Äg. Jan Karlsson

Around Ultra Exclusive
Äg. Annicka Löfgren

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Ismans Alfred


2016
1a Around Very Lovely 53 ep + 160 = 213 poäng
äg. Mikael Mårtensson Domare: Niklas Wodstrup

2a Ustorpabyns Fanny 54 ep + 151 = 205 poäng
äg. Boo Andersson Domare: Bo Ehlin

3a Gold-Queens Äkta Forza 49 ep + 120 = 169 poäng
äg. Torben Karlsson Domare: Evert Ekelund

4a Kärråsens Donna 46 ep + 118 = 164 poäng
äg. Robert Helgesson Domare: Markku Viitanen

5a Around Ultra Powerful 53 ep + 102 = 155 poäng
äg. Bo Olofsson Domare: Jack Junel

6a Rainstone Habile 55 ep + 86 = 141 poäng
äg. Lars Friberg Domare: Staffan Corneliusson

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Gold-Queens Äkta Forza

2015
1:a Kärråsens Hoffman 211 poäng
äg. Nils Öhlund Domare: Jack Junel

2:a Kärråsens Hudson 210 poäng
äg. Ronny Gustavsson Domare: Markku Viitanen

3:a Bäckströms Ester 210 poäng
äg. Bo Johansson Domare: Kjell-Åke Frykholm

4:a Kärråsens Cato 185 poäng
äg. Lars-Inge Ahlström Domare: Staffan Corneliusson

5:a Good Choise Zooey Deschanel 163 poäng
äg. Ola Forsén Domare: Bo Olofsson

6:a Vallebos Bosse 104 poäng
äg. Peter Hallgren Domare: Bo Ehlin

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Kärråsens Hoffman

2014
1:a Around I’m What I’m 212 poäng
äg. Johan Källén

2:a Ustorpabyns Cleopatra 208 poäng
äg. Jan Carlsson

3:a Rainstone Habile 201 poäng
äg. Lars Friberg

4:a Ustorpabyns Alvar 190 poäng
äg. Jonas Alvarsson

5:a Mörka Skogs Barbro Ängman 171 poäng
äg. Stefan Kemle

6:a Ustorpabyns Bira 60 poäng
äg. Lars-Erik Karlsson

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Rainstone Habile

2013
1:a Mörka Skogs Gunborg Åkesson 235 poäng
äg. Cecilia von Braun

2:a Kulleröds Rita 203 poäng
äg. Jakob Ingvar Nilsson

3:a Väntans Läckra Lyra 171 poäng
äg. Thomas Källström

4:a Around Jar of Jam 173  poäng
äg. Markku Viitanen

5:a Hjortängens Molly 131 poäng
äg. Evert Ekelund

6:a Silkesdalens Frans-Bison 102 poäng
äg. Jan Olsson

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Kulleröds Rita

2012

1:a Silkesdalens Ricco-Bison 241 poäng
äg. Torben Karlsson

2:a Mörka Skogs Sture Qvist 219 poäng
äg. Robert Pettersson

3:a Around Jar of Jam  173 poäng
äg. Markku Viitanen

4:a Gold-Queens Tilly Trotter 158 poäng
äg. Åsa Jonsson

5:a Rainstone Charivan 154 poäng
äg. Dan Andersson

6:a Hjortängens Molly 131 poäng
äg. Evert Ekelund

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Around Jar of Jam

2011

1:a Around Jar of Jam 226 poäng
äg. Markku Viitanen – domare Jack Junel

2:a Marskärs Petit Conrad 213 poäng
äg. Pär Lind –  domare Bo Olofsson

3:a Kärråsens Kezo 209 poäng
äg. Anders Björklund –   domare  Kjell-Åke Frykholm

4:a Kärråsens Undi 175 poäng
äg. Ola Simonsson –   domare Håkan Karlsson

5:a Hjortängens Linus 103 poäng
äg. Torben Kjellsson –   domare Bo Ehlin

6:a Gold-Queens Tilly Trotter 77 poäng
äg. Åsa Johnsson –   domare Tom Rundgren

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Marskärs Petit Conrad

2010
1:a Kärråsens Kezo  (182 drevminuter + 58 EP) 240 poäng
äg. Anders Björklund – Domare Tom Rundgren

2:a Silkesdalens Ricco-Bison  (175 drevminuter + 62 EP) 237 poäng
äg. Torben Karlsson –  Domare Kjell-Åke Frykholm

3:a Dianagårdens Doris  (179 drevminuter + 56 EP) 235 poäng
äg. Susanne & Roy Nilsson –  Domare Jack Junel

4:a Dianagårdens Valle  (101 drevminuter + 56 EP) 157 poäng
äg. Henrik Johnsson –  Domare Mikael Löfberg

5:a Vilauddens Ruska  (96 drevminuter + 56 EP) 152 poäng
äg. Marie Mård/ Tapio Aspfors –  Domare Bo Olofsson

6:a Vilauddens Cindra  (65 drevminuter + 55 EP) 120 poäng
äg. Åke Lindqvist –  Domare Bertil Grandalen

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Silkesdalens Ricco-Bison

2009

1:a Kärråsens Kezo  (194 drevminuter + 57 EP) 250 poäng
äg. Anders Björklund –  Domare Mikael Löfberg

2:a Hjortängens Molly  (180 drevminuter + 62 EP) 242 poäng
äg. Evert Ekelund –  Domare Kjell-Åke Frykholm

3:a Vilauddens Hulda  (166 drevminuter + 60 EP) 226 poäng
äg. Susanne Bühlmann –  Domare Tom Rundgren

4:a Smålandsskogens Honey  (125 drevminuter + 57 EP) 182 poäng
äg. Marie Berglind –  Domare Jack Junel

5:a Spakebols Dålly  (120 drevminuter + 56 EP) 176 poäng
äg. Tommy Bucholz –  Domare Håkan Karlsson

6:a Meldemos Sigurd  (89 drevminuter + 49 EP) 138 poäng
äg. Michael Magnusson –  Domare Bo Olofsson

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Hjortängens Molly

2008
1:a Spakebols Dålly  (57 + 57 + 56 min, 57 EP) 228 poäng
äg. Tommy Bucholtz –  Domare Carina Veen Huis

2:a Meldemos Sigurd  (60 + 25 + 60 + 30 min, 52 EP) 227 poäng
äg. Michael Magnusson –  Domare Tom Rundgren

3:a Krut´s De Lux Dexter   (39 + 60 + 45 min, 57 EP) 201 poäng
äg. Bo Olofsson –  Domare  Kjell-Åke Frykholm

4:a Gold-Queens I´m Unique and Mighty  (60 + 30 + 20 min, 49 EP) 159 poäng
äg. Annica Sjöstedt –  Domare Per-Arne Johansson

5:a Mörka Skogs Siri Magnusson  (22 + 15 + 60 min, 49 EP) 146 poäng
äg. Anita Ström-Svensson –  Domare Kjell-Åke Frykholm

6:a Hjortängens Molly  (35 min + 46 EP) 81 poäng
äg. Evert Ekelund –  Domare Jan-Erik Berglind

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Krut’s De Lux Dexter

2007
1:a Gold-Queens Okanagan  (22 + 53 + 60 + 14 min 58 EP) 207 poäng
äg. Åke Nilsson –  Domare Per-Arne Johansson

2:a Spakebols Dålly  (60 + 57 min 57 EP) 194 poäng
äg. Tommy Bucholtz –  Domare Bo Olofsson

3:a Rainstone Petite Utopie  (23 + 59 + 13 min 59 EP) 154 poäng
äg. Annicka Löfgren –  Domare Tom Rundgren

4:a Kärråsens Kezo  (60 + 35 min 59 EP) 154 poäng
äg. Anders Björklund –  Domare Hans Abrahamsson

5:a Mörka Skogs Håkan Johansson  (60 + 35 min 47 EP) 142 poäng
äg. Bengt-Åke Bylander –  Domare Kjell-Åke Frykholm

6:a Lovis  (55 + 12 + 10 min 52 EP) 129 poäng
äg. Thomas Svensson –  Domare Torbjörn Lenstad

Attack’s vandringspris för bästa lydnad gick till Rainstone Petite Utopie

2006

1:a Dianagårdens Valle 255 poäng
äg. Henrik Johnsson

2:a Dianagårdens Quaisa 215 poäng
äg. Lars Ivar Pettersson

3:a Slättås Acke- Bus 202 poäng
äg. Rune Karlsson

4:a Rainstone Petit Rocaille 186 poäng
äg. Karl- Jörgen Eliasson

5:a Väntans Ögonlock 177 poäng
äg. Erling Nilsson

6:a Frickens Lilla Bikke 173 poäng
äg. Dan Andersson

7:a Chaplin 161 poäng
äg. Conny Kvist

8:a Mossdalens Bamsiga Benji 149 poäng
äg. Kerstin Axelsson

2005
1:a Smålandsskogens Godzilla 233 poäng
äg. Jan-Erik & Marie Berglind

2:a Protyn’s Blixten 184 poäng
äg. Lars Nohrén

3:a Vilauddens Loke 179 poäng
äg. Carina & Anders Veen Huis

4:a Kärråsens Izac 166 poäng
äg. Per-Ola Hedlund

5:a Smebäckens Harlequin 107 poäng
äg. Eje Fridh

6:a Viltstigens Maja 105 poäng
äg. Jonatan Eriksson

7:a Rotvältans Ricco 85 poäng
äg. Kjell Jeppsson

8:a Mörka Skogs Agnes Carlsson 73 poäng
äg. Cecilia Von Braun